Oleje dla pięknej skóry, ciała i włosów: wybierz ten właściwy
Chcesz mieć promienną cerę, miękką skórę i lśniące włosy? Oleje są idealnym partnerem. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni olejek i jak włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej.
Jak stosować olejki do skóry, ciała i włosów oraz dla kogo są odpowiednie?
Pokochasz olejki! Nie tylko nawilżają, ale także odżywiają i chronią. Rozpieszczają skórę, skórę całego ciała, a nawet włosy. Dowiedz się, który olejek jest idealny dla Ciebie i jak go prawidłowo stosować, aby uzyskać maksymalny efekt.
Oleje, takie jak jojoba, arganowy, marula, oliwkowy, migdałowy, chia, śliwkowy i inne, zatrzymują wilgoć w skórze i zapewniają jej nawilżenie. Lekka formuła energetyzuje skórę jak bogaty krem, a jednocześnie pięknie się wchłania jak serum. Szczególnie w zimowej pielęgnacji skóry warto włączyć olejek do twarzy do swojej codziennej rutyny.
Przeciwzmarszczkowy olejek do twarzy
Wraz z upływem lat nasza skóra starzeje się i zaczyna wykazywać oznaki zużycia. Drobne linie, zmarszczki i suchość stają się coraz bardziej zauważalne. Nasza skóra nie jest już tak elastyczna jak kiedyś. Oprócz odżywiania i nawilżania, olejek do twarzy zmniejsza również widoczne oznaki starzenia, poprawiając wygląd drobnych linii i zmarszczek. Długotrwała pielęgnacja skóry olejkiem jest również metodą zapobiegawczą opóźniającą starzenie.
Olejek do twarzy na plamy pigmentowe
Ponadto olejek do twarzy chroni skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki i czynniki zewnętrzne. W rezultacie pomaga zapobiegać powstawaniu plam pigmentacyjnych i przebarwień.
Dla kogo przeznaczony jest olejek do twarzy?
Nie jest już tak, że olejki do twarzy są stosowane tylko do skóry suchej. Dziś są one częścią codziennej rutyny pielęgnacyjnej dla wszystkich miłośników miękkiej i nawilżonej skóry. Olejki są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry, w tym tych ze skłonnością do trądziku. W takim przypadku należy wybierać niekomedogenne lub lżejsze olejki do twarzy, które nie zatykają porów i zapobiegają powstawaniu wyprysków.
Dlaczego warto stosować olejek do skóry tłustej?
Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że stosowanie olejku na tłustej skórze przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ sprawi, że będzie ona jeszcze bardziej tłusta. Faktem jest jednak, że jeśli skóra nie ma wystarczającej ilości naturalnych olejków, często nadprodukuje je i powoduje ich gromadzenie się. Rezultatem jest niechciany połysk i zatkane pory. Jeśli użyjesz odpowiedniego olejku rozjaśniającego, takiego jak nietłusty olejek marula, uzupełni on naturalne oleje w skórze i zrównoważy naturalną produkcję sebum.
Jak stosować olejek do twarzy?
Olejek do twarzy można stosować codziennie. Stosuj go jako ostatni krok w rutynowej pielęgnacji skóry, zwłaszcza wieczorem przed snem. Nakładaj go na lekko wilgotną skórę, aby dobrze ją nawilżyć. I nie daj się zwieść powszechnemu mitowi, że nie musisz używać kremu nawilżającego po nałożeniu olejku. Krem wnika głęboko, a nałożenie olejku pięknie go „zablokuje”. Olej można również dodać do ulubionego kremu, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie. Jeśli masz bardziej suchą skórę, możesz również spróbować nałożyć olejek rano, aby stworzyć gładszą, bardziej nawilżoną powierzchnię do aplikacji makijażu.
Nasze wskazówki:
Omorovicza Miracle Nourishing Facial Oil
Zawiera olejki z rokitnika, dzikiej róży i słodkich migdałów, a także olejek z wiesiołka rozjaśniający cerę i ekstrakt z alg, który działa jako silny przeciwutleniacz. Ważnym składnikiem jest również bakuchiol, który jest uważany za naturalną alternatywę dla retinolu. Olejek redukuje widoczne oznaki starzenia i ujednolica koloryt skóry.
Olejek do twarzy Perricone MD Essential Fx Acyl-Glutathione Chia
Oleje z konopi, chia i nasion makadamia przywracają skórze pełnię i intensywnie ją nawilżają, a acylo-glutation chroni i ujędrnia osłabioną skórę. Skóra jest odświeżona, zregenerowana, promienna i wygląda młodzieńczo.
Regenerujący i odżywczy olejek Omorovicza Queen Oil
Olej z lucerny, wiesiołka i nasion chia są źródłem kwasów tłuszczowych omega i pomagają przywrócić skórze odpowiedni poziom lipidów. Witaminy C, E i K z opuncji figowej i pestek malin tworzą tarczę antyoksydacyjną, która wzmacnia barierę ochronną skóry i chroni przed czynnikami zewnętrznymi.
Olejek śliwkowy dla skóry
Czy wiesz, że upiększający olej śliwkowy jest 6 razy skuteczniejszy niż olej marula i 8 razy skuteczniejszy niż olej arganowy w ochronie przed szkodliwym działaniem rodników hydroksylowych? Ta superżywność, znana w Azji Zachodniej jako „owoc życia”, od wieków ceniona jest za swoje właściwości lecznicze i przeciwstarzeniowe. Śliwki są bogate w przeciwutleniacze, witaminy A i E oraz kwasy tłuszczowe omega - kluczowe składniki, które działają razem, aby odżywiać i chronić skórę przed wolnymi rodnikami, stresorami środowiskowymi i oznakami starzenia. Zawierają nawet więcej przeciwutleniaczy niż jarmuż, jagody czy szpinak. Wykazano, że olej ze śliwek promuje promienną i elastyczną skórę i może być stosowany na wiele sposobów, na przykład jako olejek do twarzy, do zabiegów na włosy, jako baza pod makijaż, wcierany w skórę całego ciała lub dodawany do kremu lub serum.
Nasza rada:
Nasiona, które zawierają najwyższe stężenie dobroczynnych składników, są przetwarzane w produktach Le Prunier przy użyciu opatentowanej metody ekstrakcji w celu uzyskania najświeższego i najskuteczniejszego olejku. Nadaje się do twarzy, rąk, włosów i całego ciała. Udowodniono klinicznie, że redukuje drobne linie i zmarszczki, poprawia nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry.
Najlepszy olejek do ciała
Nawilżenie i ochrona przed agresorami ze środowiska zewnętrznego jest potrzebna nie tylko skórze, ale także skórze całego ciała. Ten olejek do ciała jest idealny zwłaszcza dla bardzo suchej skóry i może być również łączony z nawilżającym kremem do ciała, gdzie uzupełnia działanie kremu. Nadaje się jednak również do naturalnie nawilżonej skóry, ponieważ zapewnia barierę skórną i zatrzymuje wilgoć. Świetnie nadaje się również do punktowego leczenia bardzo suchych obszarów ciała, w tym łokci, kolan i kostek. Olejek do ciała może być również stosowany do ujędrniania skóry, a także pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów. Nałóż niewielką ilość olejku na wilgotną skórę i delikatnie wmasuj go okrężnymi ruchami palców.
Nasze wskazówki:
Ujędrniający olejek do ciała Omorovicza
Zawiera olejek migdałowy, witaminę E i olejki eteryczne z szałwii, rumianku, rozmarynu i róży geranium. Intensywnie nawilża, ujędrnia, odżywia i pielęgnuje skórę, pozostawiając ją aksamitnie miękką.
Perricone MD Essential Fx Acyl-Glutathione Chia Body Oil
Zmiękczające skórę lipidy zmniejszają widoczność zmarszczek i fałd, nadając skórze młodzieńczy wygląd. Mieszanka witaminy F z nasion chia, siemienia lnianego i olejów makadamia zwiększa elastyczność i nadaje skórze zdrowy wygląd. Błyskawicznie pielęgnuje suchą skórę, zwłaszcza łokci, kolan i kostek.
Olejek do włosów dla zdrowia i blasku grzywy
Oleje mają korzystny wpływ nie tylko na skórę i skórę całego ciała, ale także na włosy. Istnieje kilka powodów, dla których warto włączyć je do rutynowej pielęgnacji włosów:
- Nawilżenie i odżywienie: Wnikają głęboko we włókno włosa, odżywiając je i zapobiegając jego wysuszeniu. Zapobiega to łamaniu, strzępieniu się końcówek i nadaje włosom zdrowy wygląd.
- Połysk, elastyczność i miękkość. Włosy łatwiej się rozczesują i są miękkie w dotyku.
- Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi: Tworzą barierę ochronną na włosach, która chroni włosy przed szkodliwym wpływem środowiska, takim jak promienie UV, zanieczyszczenia lub narzędzia do stylizacji termicznej i suszarki.
- Wszechstronne zastosowanie: rozetrzyj kilka kropli w dłoniach i nałóż na czyste, wilgotne i osuszone ręcznikiem włosy od połowy ich długości aż po same końce. Olejek można również rozprowadzić na suchych włosach lub wymieszać z odżywką i stosować jako maskę.
- Odpowiedni dla każdego: Oleje pomagają wszystkim rodzajom włosów i są szczególnie idealne do włosów suchych, zniszczonych i wiotkich.
Nasza rada
Ultra odżywczy olejek do włosów Miriam Quevedo
Wypróbuj ten wyjątkowy produkt z bioaktywnym 24-karatowym złotem i mieszanką olejków, w tym arganowego, z oliwek, baobabu, sezamu, dzikiej róży i innych. Ma właściwości odżywcze, rewitalizujące i restrukturyzujące włókno włosa. Przywraca grzywie naturalny połysk, siłę i jedwabistą miękkość.